Mikołajki w Radosnym Przedszkolu

Przedszkole Warszawa – Mikołajki

Spotkanie ze Świętym Mikołajem to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez dzieci w okresie przedświątecznym. Radosne Przedszkole jest „odwiedzane” przez Świętego każdego roku, co sprawia naszym dzieciakom wielką frajdę. Spotkanie ma nie tylko charakter rozrywkowy, ale również pełni ważną rolę w rozwoju społecznym i emocjonalnym dzieci. Warto rozwinąć ten wątek, aby uzmysłowić państwu, jak wielowątkowe korzyści dziecko odnosi poprzez organizowanie tego typu eventów.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem wprowadza dzieci w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia. Dla najmłodszych to nie tylko spotkanie z postacią z bajki, ale również wizyta samego Mikołaja jest dla nich dowodem na istnienie magii i cudów. Organizacja tego typu wydarzenia pozwala utrzymać dziecięcą wiarę w niezwykłość świąt.

Ponadto obecność Świętego Mikołaja stymuluje wyobraźnię dzieci, zachęcając je do tworzenia opowieści, marzeń i fantazji. Dzieci mają okazję wyrażać swoje pragnienia, opowiadać o swoich postanowieniach na przyszłość, co sprzyja rozwijaniu zdolności twórczego myślenia.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem może być świetną okazją do przekazywania wartości społecznych. Mikołaj jest często kojarzony z hojnością, życzliwością i pomocą potrzebującym. W czasie spotkania można podkreślić znaczenie dzielenia się, bycia życzliwym i pomagania innym.

Kontakt z Mikołajem sprzyja budowaniu pozytywnych relacji między dziećmi a dorosłymi. Dzieci widzą, że dorośli angażują się w stworzenie magicznego momentu, co wzmacnia ich poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Ponadto, Mikołaj może stać się dla dzieci autorytetem, z kim mogą rozmawiać otwarcie.

W Radosnym Przedszkolu przykładamy dużą wagę do odpowiedniej oprawy spotkania ze Świętym Mikołajem, jak i do samego przebiegu wydarzenia. Przedszkole jest oczywiście już wcześniej przystrojone w bożonarodzeniowe ozdoby i symbole. Spotkanie odbywa się przy świątecznie ubranej choince, a pozostałe ozdoby potęgują ciepłą atmosferę. Wszystkiemu towarzyszy odpowiednio dobrana muzyka. Sam Mikołaj to profesjonalista w swoim fachu, który doskonale potrafi zaskarbić sobie przychylność dzieci: jest wesoły, przybije piątkę, bije od niego pozytywna energia. I oczywiście ma przygotowane dla dzieci świetne prezenty, które tak bardzo cieszą naszych podopiecznych.

Więcej zdjęć z tegorocznego spotkania ze Świętym Mikołajem w Radosnym Przedszkolu znajdą Państwo na Facebooku. Link do posta znajdą Państwo TUTAJ.

Przedszkole Warszawa

Mikołajki Przedszkole Warszawa